°C

28-latek odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o spowodowanie pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę. Do tragedii doszło w poniedziałek na dk 92 w pow. świebodzińskim – poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

13 września br., około godz. 22, na odcinku dk 92 między Mostkami i Janisławcem kierujący dostawczym fiatem ducato z nieustalonej przyczyny na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z jezdni i dachował.

Na skutek odniesionych obrażeń na miejscu śmierć poniósł 52-latek jadący busem. Drugi z uczestników oddalił się z miejsca wypadku, ale dzięki informacjom od świadków, został zatrzymany przez policjantów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej to on kierował autem.

„W momencie zatrzymania 28-latek miał ponad dwa promile alkoholu. Trafił do policyjnej celi. Przebieg zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora. W ciągu dwóch dni zostaną wykonane czynności z zatrzymanym oraz świadkami”

– powiedział Maludy.

Dodał, że spowodowanie pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym jest zagrożone karą od dwóch do 12 lat więzienia.

28-latek odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę | Radio Zachód


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku