°C

Marszałek Terlecki: Polacy chcą być w Unii, tylko w Unii praworządnej i uczciwej

Polska i Unia Europejska
 

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że "Polacy chcą być w Unii Europejskiej".

Polityk był pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy chciałby referendum w sprawie obecności Polski we wspólnocie.

„Polacy chcą być w Unii, tylko w Unii praworządnej i uczciwej”

– odpowiedział.

W ubiegłym tygodniu podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki – odnosząc się do niedawnych decyzji Komisji Europejskiej – powiedział:

„Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia, bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych.

Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla Unii jest bardzo silne, dla uczestnictwa w Unii, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i co ograniczy nasz rozwój”

– mówił wówczas wicemarszałek.

W późniejszym wpisie na Twitterze Ryszard Terlecki zaznaczył: „Polska była, jest i będzie członkiem Unii Europejskiej”.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku