°C

Szef MON na Łotwie: Polska i kraje bałtyckie mają do czynienia z agresywną polityką Rosji

Fot. PAP/EPA/VALDA KALNINA
 

Ministrowie obrony narodowej Polski oraz krajów bałtyckich wspólnie obserwowali ćwiczenia "Silver Arrow" na Łotwie. Szef polskiego resortu obrony Mariusz Błaszczak odwiedził też Polski Kontyngent Wojskowy w bazie w Adażi.

W Adażi Mariusz Błaszczak powiedział, że Polska i kraje bałtyckie mają do czynienia przede wszystkim z agresywną polityką Rosji. Przypomniał o ataku Moskwy na Gruzję i Ukrainę. Dodał, że nasze państwa konsekwentnie wzmacniają interoperacyjność i współpracują ze sobą.

„Szczególnie jest to ważne w kontekście ćwiczeń Zapad, na które nakłada się próba wywołania przez Białoruś kryzysu migracyjnego”

– oznajmił minister.

Szef MON powiedział, że Polskę, Litwę i Łotwę dotknął ten sam typ ataku hybrydowego.

„Wspólnie musimy odpowiedzieć na te zagrożenia”

– zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Przypomniał też, że w 2015 roku migranci dostawali się do Europy Zachodniej szlakiem wiodącym z południa, a dziś próbę otwarcia innej drogi podejmuje Białoruś. Minister zaznaczył, że Polska sprzeciwia się tym działaniom. Mariusz Błaszczak wskazał też na zagrożenia związane z dezinformacją i cyberatakami.

„Wszystkie nasze państwa zostały dotknięte tego rodzaju atakami, a więc wymieniamy informacje i doświadczenia. Współpracujemy ze sobą”

– zwrócił uwagę minister.

Wcześniej minister Mariusz Błaszczak wziął udział we wspólnych rozmowach ministrów obrony i szefów dyplomacji Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Rydze.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku