°C

Znaczek z wizerunkiem Krzysztofa Krawczyka i nowa seria „Gwiazdy polskiej muzyki”

Fot. Poczta Polska
 

Znaczek z wizerunkiem Krzysztofa Krawczyka otwiera nową serię filatelistyczną Poczty Polskiej "Gwiazdy polskiej muzyki".

W kolejnych latach narodowy operator będzie prezentować artystów, którzy mieli największy wpływ na polską muzykę. Uroczysta prezentacja znaczka odbyła się podczas festiwalu w Opolu, dziś w siedzibie Poczty Polskiej w Warszawie zorganizowano spotkanie z wdową po artyście i jego wieloletnim managerem.

Znaczek przedstawia wizerunek Krzysztofa Krawczyka z gitarą i reprodukcję podpisu artysty. Jak mówił wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek, forma emisji nawiązuje też do tytułu całej serii – w świetle UV na znaczku jest widoczna gwiazda. Ponadto, został wydany w arkuszach dwunastoznaczkowych.

„W arkuszach są perforacje, które są ciekawostką, ponieważ są tam umieszczone w pewnych miejscach gwiazdy, czyli wycięte w znaczku gwiazdki”

– mówił wiceprezes.

Wdowa po Krzysztofie Krawczyku, Ewa Krawczyk mówiła, że bardzo cieszy się, że znaczek z wizerunkiem jej męża otwiera nową serię.

„Szczęśliwa jestem, dumna, że pamięć Krzysztofa będzie kontynuowana, że nie dajemy o nim zapomnieć, chociażby akcją z tymi znaczkami, przez koncerty, które się odbywają, będą książki”

– mówiła Ewa Krawczyk.

Wieloletni manager artysty Andrzej Kosmala mówił, że Krzysztof Krawczyk bardzo lubił pisać listy. Najwięcej ich przysłał ze Stanów Zjednoczonych, gdzie był na początku lat osiemdziesiątych.

„Mam w szufladzie dużo listów od Krzysztofa, i nawet z pieczątką 'ocenzurowano' – bo taką przykładano w stanie wojennym. Krzysztof bardzo lubił pisać listy, i to długie, na 32 strony, napisane tradycyjnym piórem, dzięki czemu to pisanie było takie płynne”

– mówił Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk na początku kariery występował z zespołem Trubadurzy, potem przez wiele lat jako artysta solowy. Jego największe przeboje to między innymi „Rysunek na szkle”, „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Parostatek” czy „Za tobą pójdę jak na bal”.

Artysta zmarł w kwietniu tego roku. Miał 76 lat.

Znaczek z wizerunkiem Krzysztofa Krawczyka i nowa seria "Gwiazdy polskiej muzyki" | Radio Zachód


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku