°C

Zderzenie busa z autokarem! Jedna osoba nie żyje, 18 rannych [AKTUALIZACJA]

Fot. Artur Steciąg
 

Groźny wypadek na drodze krajowej numer 32, prowadzącej od Zielonej Góry w kierunku Krosna Odrzańskiego. Na wysokości Radomi, na 56 kilometrze tej trasy autobus zderzył się z busem transportu medycznego. Jedna osoba nie żyje, a 18 zostało rannych.

Do zdarzenia doszło na łuku drogi na wysokości Radomi. Autobusem jechało ponad 50 osób. Jak mówi jedna z poszkodowanych pasażerek, wszystko stało się bardzo szybko:

Bezpośrednim świadkiem tego wypadku była Natalia Ptaszyńska z Łagowa koło Leśniowa Wielkiego, która także została poszkodowana w tym zdarzeniu:

Świadkiem wypadku był także Michał Bartoszuk, który w rozmowie z Radiem Zachód powiedział, że kierowca busa jechał bardzo szybko i brawurowo:

 

Na miejscu zdarzenia niemal natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Niestety, mimo prób reanimacji nie udało się uratować kierowcy rozbitego busa.

– Pozostałym uczestnikom tego wypadku została udzielona niezbędna pomoc medyczna – mówi starszy kapitan Arkadiusz Kaniak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze:

 

Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, mówi, że tak poważnego wypadku drogowego nie było w naszym regionie od lat:

 

Małgorzata Stanisławska podkreśla, że na miejscu zdarzenia trwają teraz czynności, które mają pomóc w ustaleniu przyczyn tego wypadku. Z tego powodu droga krajowa nr 32 między Leśniowem Wielkim a Zieloną Górą jeszcze przez kilka godzin będzie nieprzejezdna w obu kierunkach:

Policja zorganizowała objazdy przez Radomię, Drzonów i Słone. Drogi, z których muszą korzystać kierowcy, są jednak w wielu miejscach wąskie i w złym stanie technicznym, dlatego policja prosi o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

Jak mówi Marcin Maludy z lubuskiej policji, na miejscu pracują służby ratunkowe, które pomagają rannym pasażerom.

Na miejscu jest już policja i prokurator. Droga, gdzie doszło do wypadku, jest zablokowana. Policja organizuje objazdy, by udrożnić ruch w tym miejscu.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Kierowcy, by uniknąć korków, muszą kierować się na  Słone. 

Poniżej cała rozmowa z Marcinem Maludym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim z godziny 16:40 

Zderzenie busa z autokarem! Jedna osoba nie żyje, 18 rannych [AKTUALIZACJA] | Radio Zachód

Fot. Artur Steciąg

Aktualizacja informacji na godz.18.00:

Relacja Artura Steciąga z miejsca wypadku:


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku