°C

KAS ostrzega młodych przed grami hazardowymi

Fot.: Krajowa Administracja Skarbowa
 

Po pandemicznej przerwie, Krajowa Administracja Skarbowa wznawia kampanię edukacyjną pod hasłem "Hazard? Nie daj się wciągnąć!".

W ramach akcji organizowane będą m.in. spotkania w szkołach czy placówkach oświatowych poświęcone szkodliwości gier hazardowych i zagrożeniom czyhającym w tym zakresie w sieci.

– Akcja adresowana jest do zarówno do uczniów i studentów, jak i ich rodziców, nauczycieli i wykładowców – mówi Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze:

Ewa Markowicz podkreśla, że bez odpowiedniego nadzoru i uwagi ze strony dorosłych dzieci i młodzież mogą niezwykle łatwo uzależnić się od hazardu. Nie trzeba do tego nielegalnych punktów z grami hazardowymi – wystarczy dostęp do internetu, gdzie wszystko zaczyna się zazwyczaj bardzo niewinnie:

Przed pandemią, w trakcie dwóch poprzednich kampanii pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć” w szkołach, na uczelniach i placówkach oświatowych w całej Polsce odbyło się niemal 1700 spotkań, w których uczestniczyło ponad 100 tys. uczniów i studentów. Kolejne ruszą w najbliższych tygodniach, także w województwie lubuskim:

Więcej informacji na ten temat można też znaleźć na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze: www.lubuskie.kas.gov.pl

 

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku