°C

Podsumowanie ważnego projektu w Słubicach

Fot. Monika Iłowska-Walkowiak
 

W Słubicach podsumowano dziś ważny projekt, porządkujący gospodarkę wodno-ściekową w mieście. Była to największa inwestycja w historii Słubic, bo pochłonęła 68,5 mln złotych.

– Za te pieniądze rozbudowaliśmy oczyszczalnię ścieków, wyremontowaliśmy sieć wodociągową i sanitarną – informuje Kazimierz Góra, prezes Zakładu Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach.

Burmistrz Słubic podkreślał, że Słubice bardzo się rozbudowują, powstają nowe zakłady pracy. – Od tej inwestycji nie było ucieczki – mówi Mariusz Olejniczak.

Dodajmy tylko, że inwestycja trwała od 2016 roku, a gminie udało się otrzymać dofinansowanie na ten cel w kwocie 35 mln złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku