°C

Żarskie Święto lasu i ochrony klimatu

fot. K.Gonera
 

W żarskim kompleksie sportowo – rekreacyjnym Syrena można było dotknąć wszystkiego, co wiąże się z lasem. Wydarzenie pod nazwą Święto lasu i ochrony klimatu przyciągnęło wielu mieszkańców regionu.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Natura Polska. W przygotowanej Leśnej osadzie czekało wiele ciekawostek związanych z lasem i leśnymi artefaktami.
– Nawet jeśli jedna osoba wyniesie coś z tego spotkania, to już sukces – mówi prezes fundacji, Tomasz Żółkiewicz:

– Leśną osadę stworzyły wspólnie nadleśnictwa z Lubska, Krzystkowic, Wymiarek, Żagania i Lipinek – mówi zastępca nadleśniczego Michał Szczepaniak:

Stoisko, gdzie budowano ekohotele dla najmniejszych mieszkańców cieszyło się dużą popularnością. – Dzieci mogły same stworzyć domek dla owadów i zabrać go ze sobą – mówi wystawca Romuald Kowalski:

Coś dla siebie mogli tu znaleźć najmłodsi, jak i ich rodzice:

Przypomnijmy, to trzecia edycja święta związanego z lasem i ochroną klimatu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku