°C

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie

Fot. Marek Turowski.
 

We Wschowie odbyła się uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia, który znajduje się w miejscowym klasztorze ojców Franciszkanów. Wizerunek od dawna otaczany jest przez wiernych szczególną czcią i słynie licznymi łaskami. W ostatnich latach kult Matki Boże ze Wschowy jeszcze bardziej się ożywił. Kościół św. Józefa we Wschowie został 19 marca 2018 r. podniesiony do rangi sanktuarium. Natomiast dekretem z dnia 20 marca 2020 r. watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów potwierdziła wybór Matki Bożej ze Wschowy jako patronki tego miasta.

– Wota na obie korony, przede wszystkim złote pamiątki rodzinne, przeznaczyli wierni – powiedział ojciec Klaudiusz Michalski, gwardian zakonu wschowskiego klasztoru:

– Koronacja obrazu Wschowskiej Pani ma dwa aspekty – powiedział ksiądz biskup Tadeusz Lityński, Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej:

W uroczystości, której przewodniczył ks. abp. Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wzięło udział wielu wiernych.

 

Na zakończenie mszy świętej mieszkańcy po raz drugi zawierzyli siebie Matce Bożej Pocieszenia we Wschowie. O dziewiętnastej na wschowskim rynku rozpocznie się koncert uwielbienia, w czasie którego wystąpi zespół „niemaGOtu”.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku