°C

Dzietrzychowice czytają Moralność pani Dulskiej

fot. K.Gonera
 

Trwa jubileuszowe X Narodowe Czytanie. Moralność pani Dulskiej czyta dziś cała Polska. Z Gabrielą Zapolską zaprzyjaźnia się również spora grupa czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzietrzychowicach.

Emerytowana pracownica placówki, Elżbieta Stachurska – Dobek podkreśla, że jest to inicjatywa, która każdego roku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców:

– Dziś czytają najmłodsi, ale również seniorzy. Książka łączy pokolenia – mówi wójt żagańskiej gminy, Leszek Ochrymczuk:

– Książka przede wszystkim wzbogacają słownictwo – mówi odtwórca roli Zbyszka, Artur Bajda:

Czytanym rozdziałom przysłuchiwali się także mieszkańcy Dzietrzychowic:

Organizatorzy zapraszają do wspólnego czytania do pozostałych filii biblioteki w Miodnicy, Bożnowie, Rudawicy, Gorzupi, Jeleninie oraz Łozach.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku