°C

Obchody rocznicy Wypadu na Wschowę

Fot. Marek Turowski.
 

Przemarsz żołnierzy Wojska Polskiego z Leszna do Wschowy był jednym z głównych punktów obchodów 82. rocznicy Wypadu na Wschowę. 2 września 1939 roku bowiem oddział Wojska Polskiego, który stacjonował w Lesznie, zaatakował miasto Fraustadt na terenie ówczesnej III Rzeszy.

 – Było to dla nas szkolenie taktyczne i żywa lekcja historii – powiedział podpułkownik Dariusz Wyrzykowski dowódca 125 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lesznie:

 

W wydarzeniu na miejscowym rynku wzięli udział licznie przybyli mieszkańcy Wschowy.

 

W ramach obchodów odbyło się także odsłonięcie historycznego muralu, otwarcie wystawy, wykład naukowy, koncert muzyczny i piknik, w czasie którego żołnierze częstowali smaczną grochówką.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku