°C

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie

Fot. Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska
 

Jutro we Wschowie odbędzie się uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia, który znajduje się w miejscowym klasztorze ojców Franciszkanów. Wizerunek od dawna otaczany jest przez wiernych szczególną czcią i słynie licznymi łaskami. W ostatnich latach kult Matki Boże ze Wschowy jeszcze bardziej sią ożywił. Kościół św. Józefa we Wschowie został 19 marca 2018 r. podniesiony do rangi sanktuarium. Natomiast dekretem z dnia 20 marca 2020 r. watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów potwierdziła wybór Matki Bożej ze Wschowy jako patronki tego miasta. Uroczystość patronalna obchodzona jest we Wschowie 4 września.

– Historia związana z koronacją obrazu jest dość długa – powiedział ojciec Klaudiusz Michalski, gwardian zakonu wschowskiego klasztoru:

Jutro o dziesiątej pielgrzymka z obrazem przejdzie na wschowski rynek, gdzie odbędzie się koronacja. Obchodom będzie przewodniczył ks. abp. Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku