°C

Przyjdź na Święto lasu i ochrony klimatu w Żarach

fot. K.Gonera
 

Fundacja Natura Polska zaprasza w sobotę do Żar na Święto lasu i ochrony klimatu. W Leśnej Osadzie czekać będzie wiele edukacyjnych zabaw i przyrodniczych ciekawostek.

Na żarskim kompleksie Syrena będą zabawy z drewnem i leśnymi artefaktami. Będzie także wcielić się w pracę drwala czy leśnego hodowcy. Imprezę rozpocznie polsko – niemiecki bieg Parkrun w Zielonym Lesie.
– To już trzecia edycja tego proekologicznego wydarzenia – mówi Tomasz Żółkiewicz z Fundacji Natura Polska :

– Spotkanie, to także nauka poprzez zabawę. Należy inwestować w świadomość najmłodszych o tym, jak ważna jest ekologia – dodaje Tomasz Żółkiewicz:

Leśną Osadę stworzą wspólnie nadleśnictwa z Lubska, Krzystkowic, Wymiarek, Żagania i Lipinek. Jak mówi lipiński rzecznik prasowy Michał Szczepaniak będzie edukacyjnie, ale i wesoło:

Początek imprezy na kompleksie sportowo – rekreacyjnym Syrena o godzinie 12.00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku