°C

Narodowe czytanie w podżagańskich Dzietrzychowicach

fot. K.Gonera
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzietrzychowicach zaprasza miłośników książek na X. jubileuszowe Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą, którą przypomni cała Polska będzie Moralność Pani Dulskiej autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

W bibliotecznej placówce koło Żagania na chętnych oprócz książki czekać będzie wystawa plastyczna poświęcona autorce odczytywanego dramatu. Prace wykonają dzieci z Dzietrzychowic.
Jak mówi Urszula Słomińska, dyrektor biblioteki, lektura przeniesie czytelników w początki XX wieku:

– Dbamy o seniorów, którzy mają kłopot z poruszaniem i dostarczmy książki pod drzwi – mówi pracownik biblioteki Agnieszka Lasoń:

Wspólne sobotnie czytanie odbędzie się także w pozostałych filiach gminnej biblioteki. Organizatorzy zapraszają do Miodnicy, Bożnowa, Rudawicy, Gorzupi oraz Łozów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku