°C

Od czwartku w Mostkach Targi EKO-LAS

Od czwartku w Mostkach Targi EKO-LAS. Fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie
 

W Mostkach niedaleko Świebodzina od czwartku do soboty (2-4 września br.) odbędą się Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS. Na zwiedzających będą czekały pokazy maszyn i bogata oferta wystawców.

Jak poinformowała Małgorzata Lamperska z centrum prasowego Grupy MTP, EKO-LAS to jedyne targi branży leśnej w Polsce, które są organizowane na ponad 30 ha terenu leśnego. Dzięki temu wystawcy mogą zaprezentować swoje produkty w miejscu, do którego są one przeznaczone.

Targi EKO-LAS to miejsce spotkań całej branży. Cieszy nas tak liczne zainteresowanie wydarzeniem zarówno wśród wystawców, jak i profesjonalistów z branży leśnej i przemysłu drzewnego. Mocnym punktem programu będzie prezentacja harwersterów i forwarderów topowych marek na polskim rynku”

– powiedział cytowany w komunikacie dyr. Targów EKO-LAS Łukasz Rachubiński.

Udział w wydarzeniu potwierdziło prawie 100 wystawców, w tym liderzy branży. Organizatorzy przygotowali dwie strefy pokazowe – dla maszyn mniejszego i większego kalibru. Pokazy będą odbywały się codziennie w godzinach 10-15.

Wszystkie maszyny będą zlokalizowane w jednym miejscu, co pozwoli uniknąć przemieszczania się po całym terenie Targów. Dynamiczne pokazy maszyn „w akcji” na terenie Nadleśnictwa Świebodzin to tylko jedna z wielu atrakcji zaplanowanych na tegoroczną edycję imprezy.

Podczas targów odbywają się debaty branżowe. Na przykład w piątek (3 września br.) odbędzie się całodniowe Forum Biomasy, którego główną tematyką będzie „Rola Biomasy w wypełnieniu zobowiązań klimatycznych”. Dodatkowo codziennie odbywać się będą prezentacje organizowane przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku