°C

41-latek odpowie za wyłudzenie podatku VAT na blisko 200 tys. zł

Fot. Jarek Zasacki
 

Do ośmiu lat więzienia grozi 41-latkowi ze Sławy podejrzanemu o wyłudzenie prawie 200 tys. zł zwrotu podatku VAT. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu - poinformowała w piątek Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Kryminalni ustalili, że 41-latek w ciągu kilku lat podrobił ponad 60 faktur za usługi transportowe wykazując transakcje na kwotę prawie miliona zł. Mężczyzna przyznał się do tego. Na poczet grożących mu kar zajęto należące do niego mienie o wartości 300 tys. zł – podała policja.

Nad sprawą przez wiele miesięcy pracowali wschowscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Postępowanie nadzorowała tamtejsza prokuratura rejonowa.

„Analiza dokumentacji księgowej podejrzanego przedsiębiorcy wykazała, że chcąc się wzbogacić zdecydował się na fałszowanie faktur, na podstawie których uzyskiwał potem zwrot podatku VAT z urzędu skarbowego. W obliczu zebranych dowodów, 41-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa”

– powiedziała policjantka.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku