°C

Nowy żłobek i przedszkole w Kłodawie

fot. A.Dobosiewicz
 

W Kłodawie uroczyście otwarto żłobek i przedszkole. Do placówki w sumie będzie uczęszczać 225 dzieci.

– To najważniejsza inwestycja dla gminy w ostatnich latach – mówi wójt Kłodawy Anna Mołodciak.

W siedmiu oddziałach przedszkolnych opiekę znajdzie 175 dzieci. – W przedszkolu zatrudnionych będzie 25 osób – mówi dyrektor przedszkola Stanisława Szpyra.

Najmłodsze dzieci uczęszczać będą do dwóch grup żłobkowych. – Każda liczy po 25 dzieci – mówi dyrektor żłobka Katarzyna Kazimierczak.

Koszt wybudowania obiektu to 16 milionów złotych. Inwestycja została dofinansowana z 4 programów zewnętrznych, między innymi z programu „Maluch plus”. – To piękny, nowoczesny obiekt – mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

W województwie lubuskim 40 gmin nie ma publicznych żłobków. – W każdej gminie powinna być co najmniej jedna taka placówka – mówi europoseł Elżbieta Rafalska.

Nowy obiekt, w którym mieści się żłobek i przedszkole, bardzo podoba się dzieciom i rodzicom.

Podczas uroczystego otwarcia żłobka i przedszkola dzieci mogły bawić się na placu zabaw, do ich dyspozycji był także dmuchaniec i wata cukrowa. 225 maluchów pierwszy raz do nowego żłobka i przedszkola pójdzie 1 września.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku