Lechia z nieba do piekła. Rezerwy Zagłębia mają receptę na zielonogórzan

Marek Staniszewski

Piłkarze Lechii Zielona Góra przegrali drugie spotkanie w rozgrywkach trzecioligowych w sezonie 2021/22. Zielonogórzanie ulegli rezerwom Zagłębia Lubin 2:4.

Pierwsze 20 minut należały do Zagłębia, ale w końcówce pierwszej połowy Lechia opanowała sytuację i w 29 minucie Rafał Ostrowski zdobył prowadzenie dla gospodarzy. W 48 minucie było już 2:0 dla Lechii, gdy bramkarza gości pokonał Przemysław Mycan. Zielonogórzanie mieli jeszcze kolejne szanse na zdobycie gola, ale od 65 minuty stanęli i bramki zdobywali już tylko lubinianie. Na listę strzelców wpisali się: Rafał Adamski, dwukrotnie – Patryk Kusztal w tym raz z rzutu karnego i w doliczonym czasie gry Oliwier Sławiński: