°C

Piknik wojskowy w Witnicy

fot. A.Dobosiewicz
 

Rozpoczęły się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Z tej okazji w Witnicy odbywa się piknik wojskowy.

– Chcemy między innymi pokazać, czym dysponuje polska armia – mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Piknik wojskowy odbywa się w Parku Drogowskazów w Witnicy. – Można tu podziwiać między innymi kolekcję rosomaków – mówi dowódca 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej generał Piotr Trytek.

Mieszkańcy regionu z wielkim zainteresowaniem przyglądają się wojskowym pojazdom, częstują się także żołnierską grochówką.

 

Na pikniku obecne są między innymi wojska obrony terytorialnej. – Można obejrzeć nasze wyposażenie, zachęcamy też do wstąpienia w nasze szeregi – mówi szeregowy Paulina Słowicz z 151. Lekkiego Batalionu Piechoty.

Piknik wojskowy to również okazja do odwiedzenia stoiska Agencji Mienia Wojskowego. – Można tu znaleźć wiele ciekawych przedmiotów – mówi Anna Chodkiewicz.

Podczas pikniku wojskowego działa także punkt szczepień przeciwko COVID-19. Chętnych, aby zaszczepić się, nie brakuje.

Jutro obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się w Strzelcach Krajeńskich. O godzinie 10.00 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. O godzinie 11.00 rozpocznie się msza święta w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej. Potem na Rynku odbędzie się uroczysty apel, a na godzinę 14.00 zaplanowano początek pikniku wojskowego.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku