°C

Licealistka z Zielonej Góry na warsztatach młodych liderek z całego świata

Fot. A. Steciąg

Kamila Pietrażycka, 17-letnia licealistka z Zielonej Góry, jest jedną ze 100 dziewcząt z całego świata zaproszonych do Stanów Zjednoczonych na warsztaty dla młodych liderek.

W połowie lipca uczennica zielonogórskiej Jedynki poleci do Bostonu, gdzie spotka się z nastolatkami z 30 krajów z całego świata.

Jak mówi, w trakcie 10-dniowych warsztatów będą się tam uczyły, jak zostać lokalnymi liderkami, które będą mogły pomagać swoim rówieśniczkom:

 

Aplikacja zielonogórzanki została wybrana spośród tysięcy zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Kamila musiała jednak zebrać 1,5 tys. dolarów, aby polecieć do Bostonu.

– Skorzystałam więc ze strony crowdfundingowej i dzięki wsparciu wielu osób zebrałam potrzebną kwotę w ciągu czterech dni – zaznacza 17-latka:

 

Zielonogórska licealistka podkreśla, że jest bardzo szczęśliwa, że poleci na warsztaty do Bostonu i nauczy się tam wielu ważnych dla niej rzeczy.

– Do dziś nie mogę w to uwierzyć – podkreśla Kamila:

 

Dodajmy, że Kamila Pietrażycka jest uczennicą klasy o profilu matematycznym w I Liceum Ogólnokształcącym, jednak – jak sama mówi – od zawsze interesowała się działalnością społeczną i pomaganiem innym. Jest m.in. lokalną liderką Inicjatywy Mamy Głos!. Organizowała też warsztaty rozwojowe dla nastolatek z Zielonej Góry. 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.