°C

Licealistka z Zielonej Góry na warsztatach młodych liderek z całego świata

Fot. A. Steciąg
 

Kamila Pietrażycka, 17-letnia licealistka z Zielonej Góry, jest jedną ze 100 dziewcząt z całego świata zaproszonych do Stanów Zjednoczonych na warsztaty dla młodych liderek.

W połowie lipca uczennica zielonogórskiej Jedynki poleci do Bostonu, gdzie spotka się z nastolatkami z 30 krajów z całego świata.

Jak mówi, w trakcie 10-dniowych warsztatów będą się tam uczyły, jak zostać lokalnymi liderkami, które będą mogły pomagać swoim rówieśniczkom:

 

Aplikacja zielonogórzanki została wybrana spośród tysięcy zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Kamila musiała jednak zebrać 1,5 tys. dolarów, aby polecieć do Bostonu.

– Skorzystałam więc ze strony crowdfundingowej i dzięki wsparciu wielu osób zebrałam potrzebną kwotę w ciągu czterech dni – zaznacza 17-latka:

 

Zielonogórska licealistka podkreśla, że jest bardzo szczęśliwa, że poleci na warsztaty do Bostonu i nauczy się tam wielu ważnych dla niej rzeczy.

– Do dziś nie mogę w to uwierzyć – podkreśla Kamila:

 

Dodajmy, że Kamila Pietrażycka jest uczennicą klasy o profilu matematycznym w I Liceum Ogólnokształcącym, jednak – jak sama mówi – od zawsze interesowała się działalnością społeczną i pomaganiem innym. Jest m.in. lokalną liderką Inicjatywy Mamy Głos!. Organizowała też warsztaty rozwojowe dla nastolatek z Zielonej Góry. 

 

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku