°C

Zarząd województwa wycofuje się z nierównego podziału pieniędzy dla olimpijczyków

Fot. Envato Elements
 

Zarząd województwa lubuskiego wycofuje się z nierównego podziału pieniędzy dla olimpijczyków i paraolimpijczyków. - Pieniędzy nie było, ale gdy zrobiła się awantura nagle się znalazły – ironizują z decyzji zarządu i marszałka radni opozycji.

Przypomnijmy, że zarząd województwa nagrodził lubuskich olimpijczyków kwotą 10 tys. zł złotych na osobę, zaś dla paraolimpijczyków przypadło po 5 tys. Taki podział wywołał awanturę i zarząd wczoraj poinformował, że wycofał się z tej decyzji.

Sprawę komentowali dziś radni Samorządowego Lubuskiego. Wioleta Haręźlak wezwała zarząd województwa i marszałek Elżbietę Polak do wypłacenia pieniędzy sportowcom jeszcze przed ich wylotem do Tokio.

Radna Aleksandra Mrozek zauważa, że radni byli wprowadzani w błąd w sprawie konsultacji ze środowiskami paraolimpijskimi, a nagłe pojawienie się dodatkowej puli może wskazywać, że pieniądze mogą być ukrywane ukrywane.

Przypomnijmy, że oficjalne pożegnanie naszych paraolimpijczyków nastąpi 16 sierpnia. Igrzyska rozpoczną się 24 sierpnia. Na zawody poleci 17 lubuskich sportowców.

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku