°C

Już ponad 200 mln osób na świecie zakaziło się koronawirusem

Fot. Pixabay
 

Najnowsze dane opublikowane w środę przez uniwersytet Johna Hopkinsa ujawniły, że liczba przypadków Covid-19 na świecie przekroczyła 200 mln. Podejrzewa się, że mogło przyczynić się do tego rozprzestrzenianie dwa razy bardziej zaraźliwego wariantu Delta koronawirusa.

Wynik oznacza, że liczba infekcji podwoiła się w ciągu zaledwie pół roku – pod koniec stycznia 2021 roku odnotowano na świecie nieco ponad 100 mln zakażeń koronawirusem.

Początkowo, ze względu na dostępność i dystrybucję szczepionek przeciwko Covid-19, coraz mniej osób zarażało się koronawirusem, a rządy zdejmowały niektóre restrykcje. Ten trend zaczął jednak szybko się odmieniać wraz z pojawieniem się wariantu Delta i od końca czerwca wskaźniki zakażeń wzrastają – zauważyła japońska agencja Kyodo.

Mimo że ONZ i WHO wzywają do sprawiedliwej dystrybucji szczepionek to państwa o niskich dochodach są w stanie zapewnić szczepienia przeciwko koronawirusowi małej części populacji – czasem tylko pracownikom medycznym.

Covid-19 już przyczynił się do śmierci 4,25 mln osób, z czego najwięcej ofiar odnotowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło 614 tys. chorych. Druga pod tym względem jest Brazylia – tam zarejestrowano 558 tys. zgonów. Na trzecim miejscu są Indie, gdzie zmarło 425 tys. osób.

USA jest pierwsze na świecie także pod względem liczby zakażeń – od początku pandemii było ich 35,29 mln; z kolei w Indiach 31,77 mln, a w Brazylii prawie 20 mln.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku