°C

Rusza budowa nowej siedziby gorzowskiego oddziału TVP

Źródło: tvp.pl
 

Rozpoczęły się prace porządkowe na działce przy ulicy Piłsudskiego, między przychodnią lekarską i akademikiem. To tam ma powstać zapowiadana od lat nowa siedziba gorzowskiego odziały TVP. Wbicie pierwszej łopaty planowane jest za około dwa tygodnie.

 O powstanie nowej siedziby mocno zabiegała europoseł Elżbieta Rafalska:

TVP Gorzów działa dziś na trzecim piętrze tak zwanego Watrala na Górczynie.Jak przyznaje Robert Jałowy, dyrektor oddziału, warunki pracy są obecnie trudne:

Nowy budynek TVP ma mieć około 1,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje w części frontowej , a jedną w części tylnej. W budynku mają być także dwa studia

Koszt budowy nowej siedziby gorzowskiego odziały TVP to ponad 14 milionów złotych. Inwestycję poprowadzi konsorcjum firmy PBO Śląsk z siedzibą w Sosnowcu oraz WODPOL z siedzibą w Żywcu. Budynek ma być gotowy za dwa lata.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku