°C

Aleja gwiazd sportu przed żarskim magistratem

fot. K.Gonera
 

Może nie jest tak imponująca, jak aleja w Międzyzdrojach, ale z każdym rokiem przybywa gwiazd wmurowanych przed żarskim ratuszem. Każda z nich symbolizuje sportowca związanego ze stolicą Dolnych Łużyc.

Bohaterowie uwiecznieni w tym miejscu, to olimpijczycy mający sportowe korzenie sięgające Żar. Jednym z nich jest trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, Tadeusz Ślusarski. Jego koronną dyscypliną sportu był skok o tyczce.

Jak mówi wiceburmistrz Olaf Napiórkowski, tradycją jest, że uroczyste wmurowanie gwiazdy poświęconej wybitnemu sportowcowi odbywa się podczas corocznego mityngu lekkoatletycznego:

– Z naszego regionu wywodzi się naprawdę wielu sportowców, którzy mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami – dodaje Olaf Napiórkowski:

Gwiazda z nazwiskiem kolejnego sportowca dołączy do żarskiego gwiazdozbioru podczas przyszłorocznego mityngu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku