°C

Otarły się o śmierć. Teraz czekają na dom

fot. M. Sawoch
 

Stado kotów, które w marcu, po interwencji z udziałem policji, zostało odebrane chorej psychicznie kobiecie, jest już gotowe do adopcji. Zwierzętami od pięciu miesięcy zajmują się wolontariusze z OTOZ Animals i Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda.

Chodzi o ponad 20 kotów, które były trzymane w fatalnych warunkach w jednym z mieszkań w centrum Gorzowa. Niestety, kiedy przestał zagrażać im człowiek, znów musiały walczyć o życie. Tym razem ze śmiertelną chorobą – wirusem panleukopenii. Mówi Piotr Gontarz z Fundacji Anaconda:

Koty, którym udało się wygrać z chorobą teraz potrzebują kochających domów. Pomimo trudnej przeszłości, zwierzęta nadal ufają ludziom. Mówi Jolanta Paczkowska-Gontarz, która od początku opiekuje się stadem:

W sumie na nowych właścicieli czeka 15 kotów. Zwierzęta mają od kilku miesięcy do kilku lat. Ale jak przekonuje lekarz weterynarii Mateusz Muszyński – nie tylko małe kocięta dobrze adaptują się w nowych domach:

Osoby, które chciałyby zaadoptować któregoś z kotów, mogą się kontaktować z OTOZ Animals lub Fundacją Obrony Praw Zwierząt Anaconda.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku