°C

Zarząd województwa krytykuje Polski Ład. Czy słusznie?

fot. Daniel Sawicki
 

- Za Polski Ład zapłacą samorządy i przedsiębiorcy – grzmiała dziś na konferencji prasowej marszałek Elżbieta Polak i jej członkowie zarządu województwa. Zdaniem polityków Platformy i wicemarszałka z PSL ten program odbierze najwięcej pieniędzy ciężko pracującej klasie średniej oraz gminom i powiatom, a trafi w ręce najbiedniejszych.

Elżbieta Polak krytycznie odniosła się do likwidacji podatku PIT dla najmniej zarabiających. Zdaniem lubuskiej marszałek program Polski Ład skierowany jest tylko do zwolenników rządu.

Radny wojewódzki Kazimierz Łatwiński zdecydowanie odrzuca zarzuty marszałek Elżbiety Polak, i przypomina, że obniżenie podatku PIT do 17 procent i likwidacja podatku dla osób do 26 roku życia podwyższyło dochody samorządów. Jego zdaniem Polski Ład będzie impulsem do rozwoju gospodarczego, na którym skorzystają głównie przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, że główne założenia Polskiego Ładu to wzrost płac dla pracowników poprzez podniesienie kwoty wolnej od podatku do kwoty 30 tys. zł oraz podniesienie progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys zł.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku