°C

Platforma usuwa swoich prezesów. W ich miejsce wchodzi koalicjant

Fot. Envato Elements
 

Łukasz Pabierowski oraz Hanna Nowicka, Prezesi Lubuskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych i Agencji Rozwoju Regionalnego żegnają się ze swoimi stanowiskami. Platforma Obywatelska oddała obie spółki w zarządzanie Bezpartyjnym Samorządowcom.

O tej zmianie mówiło się od kilku tygodni. Nowymi prezesami zostali: Jarosław Nieradka i Rafał Adamczak. Obaj związani z Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej. O polityczną karuzelę kadrową spytaliśmy Sławomira Kowala, szefa klubu Bezpartyjnych Samorządowców, który podkreślił, że skrytykował sposób zarządzania instytucjami marszałkowskimi.

Z krytyczną opinią nie zgadza się odchodzący Łukasz Pabierowski. Jego zdaniem przez szereg lat gdy szefował funduszowi spółka uzyskiwała dobre wyniki finansowe:

To nie koniec zmian. Przypomnijmy, że wcześniej samorządowcy objęli stanowiska przewodniczącego sejmiku i szefa jednej z komisji sejmikowych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku