°C

Białoruska lekkoatletka chce w Polsce uzyskać azyl polityczny

fot. Zbigniew Bodnar
 

Białoruska lekkoatletka Chryscina Cimanouska weszła do ambasady RP w Tokio i chce uzyskać w Polsce azyl polityczny - poinformował członek lokalnej białoruskiej społeczności będący w kontakcie ze sportsmenką, na którego w poniedziałek powołuje się agencja Reutera.

Cimanouska, którą próbowano siłą odesłać do jej kraju za krytykę sztabu trenerskiego, jest „cała i bezpieczna” w Tokio – poinformował wcześniej Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Ambasada Białorusi w Tokio zwróciła się do władz Japonii z oficjalną prośbą o przekazanie informacji na temat białoruskiej lekkoatletki Chrysciny Cimanouskiej, która szuka azylu politycznego po odmowie powrotu do kraju – poinformowała w poniedziałek agencja RIA Nowosti.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku