°C

Mieszkanie chronione w Krośnie

fot. Stowarzyszenie Przystań
 

W Krośnie Odrzańskim otwarto długo wyczekiwane mieszkanie chronione. Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej, przygotowującą pod opieką specjalistów, osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia, lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu. W Krośnie Odrzańskim o taką formę pomocy u władz miasta i powiatu zabiegało stowarzyszenie Przystań.

– Mamy podopiecznych, dla których ta forma usamodzielnienia się będzie kolejnym krokiem w stronę normalności – mówi Jolanta Szymańska, prezes stowarzyszenia.

W lokalu chronionym w Krośnie Odrzańskim zamieszkają trzy osoby. Decyzję o skierowaniu do korzystania ze wsparcia w mieszkaniu chronionym wydaje się na czas określony.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku