°C

Sulęcińska kapsuła czasu

fot. UM Sulęcin
 

Sulęcin świętuje 777 rocznicę pierwszej wzmianki o miejscowości. Z tej okazji, przez cały rok odbywają się różne imprezy, przypominające długą historię grodu nad Postomią. Niestety, wiele z planowanych imprez odwołano lub okrojono z powodu pandemii.

– Ostatnio jednak wkopaliśmy na rynku kapsułę czasu. Zrobiliśmy to w miejscu, gdzie kiedyś stał, zniszczony w 1945 roku, miejski ratusz – mówi Iwona Walczak, zastępca burmistrza Sulęcina.

Klucz do kapsuły czasu jest zdeponowany u burmistrza Sulęcina z adnotacją, że ma być przekazywany każdemu następnemu włodarzowi miasta. Ten, który będzie rządził w 2121 roku będzie mógł kapsułę otworzyć.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku