°C

Tak się robi bramy weselne w Lubięcinie

Fot. z arch. Romany i Jana
 

Kiedy we wsi ślub, przyjaciele - Romek i Janek przechodzą metamorfozę i na parę chwil zamieniają się w Romanę i Janka, małżeństwo z dzieckiem w wózku, które w Lubięcinie w gm. Nowa Sól przygotowuje bramy weselne. I tak prawie od 10 lat.

 Wyglądają, jakby wrócili właśnie z LoveParade w Berlinie i tak właśnie „Radio Zachód” zastało ich w czwartek, bo w ten dzień we wsi odbywało się wesele:

Raz zdarzyło się, że do wózka, zamiast lalki, włożyli kilkuletnie dziecko sąsiadów, niestety, wypadło i tak skończyły się eksperymenty na żywym organizmie. Na szczęście chłopiec żyje i ma już 18 lat.

Koledzy przyznają, że bramy weselne przygotowują coraz rzadziej, bo ślubów coraz mniej.

 Więcej w sobotniej audycji Radia Zachód „Kto rano wstaje?”


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku