°C

Mniej szczepień

Fot. Zofia Popielecka
 

Szczepmy się! Apele tej treści spotkać możemy niemal wszędzie. Niestety, mimo początkowego entuzjazmu w walce z COVID-19, ostatnio zainteresowanie szczepieniami zmalało, mimo różnych ułatwień i zachęt skierowanych do obywateli. Taki stan rzeczy potwierdzają lekarze, a także samorządowcy, którzy otrzymują codzienne raporty na temat liczby osób zaszczepionych.

– Mam wrażenie, że temat szczepień został „przegrzany” – mówi Tomasz Jaskuła. Również starosta sulęciński przyznaje, że tempo szczepień w powiecie wyhamowało.

Naukowcy i lekarze oceniają, że nabycie tzw. odporności zbiorowej uzyskamy po wyszczepieniu 60 – 70 procent społeczeństwa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku