°C

Miejska spółka inwestycyjna coraz bardziej realna

fot:RG
 

Przygotowania do powołania miejskiej spółki inwestycyjnej nabierają tempa. Do radnych dotarły już wstępne informacje w tej sprawie. Rozmowy zaplanowano jednak dopiero na sierpień a ewentualne decyzje miałyby zapaść we wrześniu.

 Przypomnijmy, głównym celem powołania miejskiej spółki inwestycyjnej ma być sprawne realizowane miejskich inwestycji. Można to jednak osiągnąć tylko wtedy, gdy posiada się zespół stałych, pewnych i kompetentnych pracowników. Tymczasem urząd nie jest już atrakcyjnym pracodawcą, choćby poprzez ograniczenia płacowe.

W ostatnim czasie z pracy w Wydziale Inwestycji zrezygnowało 5 osób, w ostatnich 3 latach wymieniło się kilkunastu pracowników. Spółka jednak mogłaby pozwolić sobie na lepsze wynagrodzenia i zbudować profesjonalny zespół fachowców. W tej chwili urzędnicy przygotowują analizy szans i zagrożeń, które zostaną przedstawione radnym. Mówi nam prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

Wszystko wskazuje na to, ze pierwszym krokiem prezydenta w stronę miejskiej spółki inwestycyjnej jest decyzja o powołaniu obecnej wiceprezydent Agnieszki Surmacz na stanowisko wiceprezesa Słowianki, którego głównym zadaniem ma być nadzór nad realizacją budowy hali widowiskowo-sportowej:

To jaki będzie koszt utworzenia spółki okaże się dopiero po ustaleniu choćby liczby zatrudnionych w niej pracowników.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku