°C

Weekend z historią w Muzeum Archeologicznym w Świdnicy

Fot. Muzeum Archeologiczne w Świdnicy
 

To będzie bardzo ciekawy weekend dla miłośników historii i archeologii! Od jutra w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy rozpoczyna się trzydniowy cykl imprez, które przybliżać będą historię świdnickiego pałacu i nie tylko.

Jak mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor muzeum w Świdnicy, wszystko rozpocznie się w piątek popołudniu, od otwarcia wystawy pt. „Jaćwingowie – zapomniani wojownicy”:

Do Muzeum Archeologicznego w Świdnicy warto też przyjechać dzień później, czyli w sobotę wieczorem, kiedy to na terenie pałacu odbędzie się specjalna gra fabularna dla miłośników tajemniczych historii:

Kulminacją weekendowych atrakcji w Muzeum Archeologicznym w Świdnicy będzie niedzielny „Dzień z Archeologią”. Czwarta edycja tej imprezy odbędzie się tym razem pod hasłem „(Nie)codzienność renesansu”:

Dodajmy, że zakończeniem IV Dnia z Archeologią w muzeum w Świdnicy będzie koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Góra Trolla”. Szczegółowy program imprezy, a także informacje o pozostałych wydarzeniach zaplanowanych na ten weekend, można znaleźć na stronie internetowej placówki, a także na fejsbukowym profilu muzeum.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku