°C

Statek Kultury tworzy podcast „Rzeka”

Fot. Leszek Garstka
 

Po ponad trzech tygodniach rejsu po Odrze, zakończyła się kolejna edycja projektu pod nazwą "Laboratorium Rejs".

To cykl warsztatów filmowych dla mieszkańców miejscowości położonych nad Odrą. Wszystko odbywało się na Statku Kultury, który wypłynął z Cigacic i wyruszył w stronę Szczecina, cumując po drodze m.in. w Gostchorzu i Kostrzynie n. Odrą. W tym roku, oprócz filmów dokumentalnych i krótkich etiud filmowych, uczestnicy warsztatów stworzyli też specjalny podcast poświęcony rzece.

– Chcieliśmy w ten sposób oderwać się na chwilę od materii filmowej i spróbować czegoś nowego, tym razem w sferze audio – mówi Szymon Mizera ze Statku Kultury:

Dodajmy, że w tworzenie podcastu „Rzeka” zaangażował się także Michał Zygmunt, artysta dźwiękowy, autor płyty zatytułowanej „Dźwięki Odry”. Efekty pracy uczestników tegorocznych warsztatów – zarówno te filmowe, jak i podcastowe – dostępne będą już wkrótce w internecie, a podsumowanie kolejnego „Laboratorium Rejs” odbędzie się w październiku.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku