°C

Już wkrótce 33. „Romane Dyvesa”

fot. Terno
 

Znamy termin kolejnego festiwalu „Romane Dyvesa”. 14 sierpnia w gorzowskim amfiteatrze ponownie zagości muzyka cygańska z całego świata. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich odbędą się w Gorzowie po raz 33.

„Romane Dyvesa” to najstarszy i najbardziej ceniony festiwal cygański w Europie. Odbywa się nieprzerwanie od 1989 roku. Organizatorem jest Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy w Gorzowie.

W tym roku do gorzowskiego amfiteatru, z roztańczonym i rozśpiewanym taborem przyjadą znakomici artyści cygańscy z Rosji, Francji, Serbii i z Polski. Niekwestionowaną gwiazdą festiwalu będzie zespół Terno, gospodarz wydarzenia. Na zaproszenie muzyków z Terno do Gorzowa przyjadą m.in. zespół Iło i Natasza Buzylieva, Gypsy Band, Sokół Orchestra, Sara Czureja Band. Na scenie pojawią się również znani z polskich scen muzycznych i tanecznych Natasza Urbańska, Weronika Curyło oraz Rafał Brzozowski.

33. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa” odbędą się w sobotę 14 sierpnia w gorzowskim amfiteatrze MCK przy ul. Drzymały. Początek koncertu o godzinie 20.00.

Na tydzień przed festiwalem, Terno wystąpi na scenie „Dobry wieczór Gorzów”. W niedzielę 8 sierpnia o godzinie 17.00 na Starym Rynku.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury.

inf. um.gorzow.pl


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku