°C

Podczas ćwiczeń uratowali mężczyznę

fot: LUW
 

W Skwierzynie odbyły się wspólne ćwiczenia przeciwpowodziowe Policji, Straży Pożarnej i Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. W działaniach uczestniczyli także żołnierze 151 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.Traf chciał, że obecność służb ratunkowych na Warcie pozwoliła na uratowanie życie młodego mężczyzny.

 Mówi dyrektor wydziału Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego urzędu wojewódzkiego Waldemar Gretka:

Zdaniem dyrektora Gretki, tylko obecność służb na Warcie i możliwość natychmiastowego działania uratowała życie mężczyzny:

Same ćwiczenia służyły sprawdzeniu sprzętu, którym dysponują służby na wypadek wystąpienia powodzi i ogłoszenia alarmu dla naszego województwa, a także sprawdzeniu procedur i współdziałania służb zespolonych z służbami wojewody:

W ćwiczeniach łącznie uczestniczyły 174 osoby.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku