°C

Dar dla szprotawskiego szpitala

Fot. Nowy Szpital - Szprotawa.
 

Nowy Szpital w Szprotawie otrzymał 30 łóżek dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. To dar Komandorii Zakonu Joannitów w Szwajcarii, z którą współpracuje książę Franz Friedrich Prinz von Preussen rodzinnie związany z województwem lubuskim.
Łóżka wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi trafiły już na oddział. Są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w pełni sterowane elektrycznie.

– Sprzęt z pewnością poprawi komfort pobytu pacjentom, a personelowi ułatwią wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych – powiedział Mirosław Gąsik, jeden z inicjatorów pozyskania łóżek:

Jest duża szansa, że szpital otrzyma wkrótce kolejnych 20 łóżek z materacami i szafkami przyłóżkowymi.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku