°C

Zastal ma nowego rozgrywającego

fot. Enea Zastal BC
 

Andy Mazurczak został nowym graczem Enei Zastalu BC Zielona Góra. Podpisał z klubem roczny kontrakt.

O jego pozyskaniu mówiło się od kilku tygodni, obie strony jednak zbliżały się i oddalały w negocjacjach. W końcu udało się = Mazurczak zagra w zespole Olivera Vidina. 

Mazurczak urodził się 27 grudnia 1993 w Chicago i oprócz amerykańskiego posiada również polskie obywatelstwo.

 

Ostatni sezon rozgrywający grał w MKS Dabrowa górnicza – zdobywał średnio 10,9 punktu, 5,4 asysty i 4,3 zbiórki w ciągu nieco ponad 30 minut spędzonych na parkiecie w każdym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Wcześniej Mazurczak reprezentował barwy Aris Leeuwarden, Caceres, Niners Chemnitz i Kavalas. Najlepsze wyniki notował w sezonie 2019/2020 w barwach holenderskiego Arisu – rozgrywający zdobywał średnio 16,5 punktu i dokładał po 5,5 asysty i zbiórki w każdym spotkaniu.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku