°C

Nowy dyrektor Filharmonii stawia na wykształcenie nowego pokolenia melomanów

fot.M.Czechowska
 

Trudno zastąpić po 35 latach tak wybitną postać jak Czesław Grabowski, ale musieliśmy w końcu podjąć tę trudną decyzję, mówił dziś w rozmowie z Radiem Zielona Góra wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki.

Przypomnijmy wczoraj Zarząd Województwa Lubuskiego spośród 14 kandydatów na stanowisko dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej wybrał jednogłośnie Rafała Kłoczkę. Nowy dyrektor ma 35 lat i pochodzi z Torunia. O wyborze zdecydowała wizja, przyznaje marszałek Porycki :

Rafał Kłoczko ma bardzo dobre kwalifikacje, zapewnia marszałek Porycki. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku i zrobił doktorat z dyrygentury:

Rafał Kłoczko stanowisko dyrektora Filharmonii obejmie 1 września i będzie sprawował tę funkcję przez 5 sezonów artystycznych.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku