°C

AZL buduje Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych

Fot.: Aeroklub Ziemi Lubuskiej
 

Aeroklub Ziemi Lubuskiej przystępuje do budowy Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych. Jednym z jego elementów będzie Stacja Obsługi Samolotów, która mieścić się będzie w nowym hangarze, jaki zostanie wybudowany na lotnisku w Przylepie.

Jak mówi Artur Haładyn, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, w jednym miejscu odbywać się tam będzie zarówno szkolenie praktyczne przyszłych mechaników lotniczych, jak i przeglądy i naprawy samolotów:

Budowa hangaru na potrzeby Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych kosztować będzie niemal 4 mln złotych. Obiekt postawi konsorcjum budowlane z Poznania, które wygrało przetarg na realizację tej inwestycji. Jak podkreśla Artur Haładyn, wszystko odbędzie się w systemie „zaprojektuj i wybuduj”:

Z podpisania umowy na budowę Stacji Obsługi Samolotów cieszy się także Jarosław Gniazdowski, wicedyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

– To będzie wyjątkowe miejsce, które może mieć znaczący wpływ na rozwój branży lotniczej w naszym regionie – uważa Gniazdowski:

Dodajmy, że Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych w Przylepie powstaje w ramach projektu „Zawodowcy” dofinansowywanego z funduszy unijnych. W przedsięwzięcie, oprócz Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, zaangażowały się także władze miasta i województwa oraz Uniwersytet Zielonogórski i Zespół Szkół Technicznych w Zielonej Górze.

Budowa nowego hangaru na lotnisku w Przylepie ma się zakończyć w przyszłym roku.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku