°C

Filharmonia Zielonogórska z nowym dyrektorem

fot. M. Czechowska
 

Nowym dyrektorem Filharmonii Zielonogórskiej będzie Rafał Kłoczko. Pracę rozpocznie 1 września.

Rafał Kłoczko pochodzi z Torunia. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie dyrygentury symfoniczno – operowej. W 2017 roku na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie uzyskał doktorat w zakresie dyrygentury. Odbył liczne staże dyrygenckie w renomowanych placówkach europejskich, w tym w Wiener Staatsoper.

Zawodowo związany był między innymi z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Capella Gedanensis oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.

Wśród głównych założeń swojego Programu Funkcjonowania Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze wymienia powołanie Festiwalu im. Tadeusza Bairda, rozszerzenie działalności edukacyjnej i społecznej, uatrakcyjnienie oferty programowej przez jej duże zróżnicowanie i poszerzenie o operę i muzykę filmową.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku