°C

Porozumienie w sprawie ulic

fot. UM Świebodzin
 

Od dłuższego czasu trwały rozmowy między władzami Świebodzina i powiatu świebodzińskiego, w sprawie remontu powiatowych ulic na terenie miasta. Powiat ma w mieście sporo swoich ulic, ale chciałby je remontować w porozumieniu z miastem, by nie doszło do sytuacji, że wyremontowaną drogą rozkopuje kolejna firma.

– Najważniejszym jednak efektem współpracy ma być obustronny lobbing na rzecz południowej obwodnicy Świebodzina – mówi Przemysław Nitschka, zastępca burmistrza Świebodzina.

Porozumienie w sprawie inwestycji w infrastrukturę drogową na terenie gminy Świebodzin daje więc pewność, że w lipcu przyszłego roku będzie nowa droga z Wilkowa przez Borów nad Niesłysz. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego w wysokości 60 procent. Pozostały ciężar będzie podzielony między współpracujące samorządy. Oba samorządy są też bliżej tego, aby wiosną 2022 roku przebudować ulicę Zachodnią, od styku z Łukową po rondo rotmistrza Pileckiego. Nowa nawierzchnia i chodniki pojawią się w tym czasie także na ulicy Łąki Zamkowe.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku