°C

Wróć do zdrowia po covidzie

fot. gorzowski szpital
 

Gorzowski szpital przypomina covidowym ozdrowieńcom o możliwości skorzystania z rehabilitacji. By wziąć udział w indywidualnie dobranych ćwiczeniach, wystarczy mieć skierowanie np. od lekarza pierwszego kontaktu. To on kieruje pacjenta na rehabilitację na podstawie wyników badań: m.in. RTG klatki piersiowej, morfologii krwi oraz EKG. W trakcie ćwiczeń wykorzystywane są m.in. specjalne rowery, tzw. cykloergometry.

Pacjent podłączany jest do urządzenia, które monitoruje jego parametry życiowe, m.in. tętno i ciśnienie tętnicze krwi. Chętni ze skierowaniem powinni zgłaszać się do szpitalnego działu rehabilitacji przy ul. Dekerta 1. Konieczna też będzie wizyta u fizjoterapeuty, która powinna odbyć się najpóźniej w 6. miesiącu po chorobie i szereg testów, które pozwolą określić stan zdrowia i potrzeby pacjenta. Po nich dobierane są ćwiczenia, np. trening interwałowy czy ćwiczenia służące usprawnianiu układu oddechowego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku