°C

To jak pandemia szczęścia. Żagań w biodanzie i tangu ładuje akumulatory

Fot. Jan Mazur
 

Pandemią szczęścia nazwała trwający weekend w Żaganiu Anna Mrowińska, szefowa Żagańskiego Pałacu Kultury. Miasto tętni życiem. Równolegle odbywa się tu kilka wydarzeń – od Międzynarodowego Festiwalu Tanga, przez warsztaty biodanzy zwanej „tańcem wolności”, po zajęcia rozwojowe i „Piknik z Książką”.

Tłumy uczestników, drugie tyle obserwatorów i jeszcze turyści, którzy przyjechali zwiedzić Żagań – tak wygląda miasto w ten weekend. Najwięcej tu miłośników tanga, którzy zjechali z całego świata. Tańczą, z krótkimi przerwami, dzień i noc, od czwartku.

Do tańca jest tu wszystko – idealny obiekt, atmosfera, gastronomia, a nawet stoiska z tanecznymi akcesoriami. W pałacu można bowiem skompletować nowy strój, w przymierzaniu kolejnej pary butów do tanga towarzyszyliśmy Dorocie Wandrychowskiej z Wrocławia:

Również w pałacu, ale bardziej kameralnie, jest podczas warsztatów biodanzy, intuicyjnego tańca, dzięki któremu, jak mówi Małgorzata Wawrzynkowska z ośrodka terapeutycznego „Profil”, odzyskujemy witalność. To taniec serca i życia. Taką energię miały w sobie Lucyna Gościańska i Beata Włodarczyk z Żagania oraz Joanna Młynarczyk z Żar tuż po zakończeniu zajęć:

Biodanza jest metodą terapeutyczną wymyśloną przez włoskiego psychologa i antropologa Rolando Toro. Tak jak tango, wyzwala emocje i zbliża ludzi, bo oba tańce to bardzo bliski kontakt z człowiekiem.

W pałacu odbywają się również dwudniowe warsztaty „Jesteś wszystkim, co masz najpiękniejszego”, a w niedzielę do godz. 17, na przedzamczu, kolejna atrakcja dla dzieci i dorosłych – Piknik z Książką ph. „Biblioteczne Varie”, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Papuszy. To również i muzyka, i zabawa.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku