°C

Skompletowaliśmy lipcowych finalistów SKS

SKS
 

W ostatniej - czwartej lipcowej eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego awans do finału (31.07) uzyskał Marek Stachowiak z Gorzowa. Jego rywalem będzie Marek Lasota ze Sławy, który otrzymuje ,,dziką kartę''.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (24.07):
1. Kto wygrał tegoroczny kolarski Tour de France i który z Polaków zajął najwyższe miejsce? Odp. Wygrał Słoweniec Tadej Pogačar z grupy UAE Team Emirates. Najlepszy z Polaków Rafał Majka zajął 34 miejsce.
2. Ile wyniesie w nadchodzącym sezonie budżet piłkarskiej ekstraklasy? Odp. 230 milionów złotych i jest to rekordowa suma w historii polskiej ligi.
3. Który z byłych koszykarzy Zastalu Zielona Góra reprezentuje Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio? Odp. Przemysław Zamojski w odmianie 3×3.
4. Za nami pierwsza konkurencja strzelecka na Igrzyskach w Tokio. Strzelanie z karabinu pneumatycznego pań na 10 metrów. Które polskie zawodniczki na poprzednich Igrzyskach zdobywały w tej konkurencji medale? Odp. W 1996 roku w Atlancie Renata Mauer-Różańska zdobyła złoty medal, a w 2012 roku w Londynie Sylwia Bogacka srebrny.
5. Do kiedy potrwają Igrzyska Olimpijskie w Tokio? Odp. Do 8 sierpnia.
6. Polski kolarz, który dwukrotnie wygrywał klasyfikacje górską (2012 i 2013) wyścigu dookoła Polski, a także wygrał dwa etapy Vuelta a Espana (2017). Proszę podać jego imię i nazwisko. Odp. Tomasz Marczyński.
RANKING 2017-2021:
40 – Grzegorz (Gorzów)
37 – Marek (Gorzów)
32 – Jacek S. (Zielona Góra)
22 – Piotr (Lubiszyn)
19 – Artur (Urzuty)
10 – Marek (Sława)
9 – Daniel (Zielona Góra)
8 – Arkadiusz (Nowa Sól)
5 – Marian (Różanówka)
3 – Jacek B. (Zielona Góra)
2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko)
1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym), Adrian (Sulechów).


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku