°C

Chorwacja zaostrza przepisy sanitarne

Fot. Envato

Chorwacja zaostrzyła przepisy sanitarne na wybrzeżu Adriatyku.

Jak powiedział minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović, od przyszłego tygodnia będą zabronione wszelkie zgromadzenia liczące więcej niż 50 osób.

Zakaz nie będzie obejmował imprez z udziałem do tysiąca osób, na przykład koncertów. Ich uczestnicy będą jednak musieli mieć certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw Covid-19, negatywny test na obecność koronawirusa lub przejście choroby. Te same zasady będą obowiązywać kibiców imprez sportowych.

W Chorwacji obowiązuje noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach i w transporcie publicznym.
Nowe zasady mają zapobiec przerwaniu sezonu turystycznego z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. 20 procent chorwackiego PKB to dochody z turystyki.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku