°C

Leśnicy opiniują wycinkę drzew przy trasie S3

fot. M. Czechowska
 

Czy jest szansa, żeby Zielona Góra mogła się rozrastać kosztem lasów? Według władz miasta, przy łączniku S3 z osiedlem Pomorskim mogłaby powstać strefa inwestycyjna. Potrzebna jest jednak wycinka drzew, która objęłaby 400 hektarów. Prezydent Zielonej Góry zwrócił się o opinię do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Wojciech Grochala, dyrektor RDLP w Zielonej Górze wskazuje jednak na konieczność szerokiej debaty społecznej w tym zakresie:

RDLP w Zielonej Górze w tej chwili opiniuje materiały, ale decyzja leży po stronie ministra klimatu i środowiska – dodaje Wojciech Grochala:

W lipcu miało się odbyć spotkanie leśników z władzami Zielonej Góry. Przez okres urlopowy odbędzie się być może w drugiej połowie sierpnia.

Wojciech Grochala był gościem Rozmowy po 9.

Wojciech Grochala, dyrektor RDLP w Zielonej Górze


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku