°C

Szef MZ: Istotą szczepień jest ochrona przed ciężkim przebiegiem koronawirusa

Fot. PAP/Sebastian Borowski
 

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że istotą szczepień przeciw COVID-19 jest ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby. W tym kontekście minister podał przykład państw zachodnich, gdzie - mimo rozwijającej się czwartej fali pandemii - odnotowuje się stosunkowo małą liczbę zgonów.

„W Wielkiej Brytanii liczba wykrytych dziennych przypadków zakażenia koronawirusem wynosiła ponad 20 tysięcy. Jednak liczba zgonów i hospitalizacji była znacznie mniejsza niż w czasie pierwszej, drugiej czy trzeciej fali pandemii. Podobnie jest we Włoszech i w Hiszpanii”

– dodał szef resortu zdrowia.

W Polsce 99 procent zgonów na COVID-19 dotyczy osób niezaszczepionych. Dlatego Adam Niedzielski przypomina, że szczepienia to jedyna droga, aby powrócić do sytuacji sprzed pandemii.

„Jeżeli ktoś nie korzysta ze szczepienia, to świadomie bierze odpowiedzialność nie tylko za swoje zdrowie, ale również bliskich”

– powiedział minister.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu minionej doby wykryto 126 zakażeń koronawirusem. Zmarło 9 zakażonych osób.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku