°C

W Żarach trwają szczepienia 65+ przeciw pneumokokom

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
 

Żarski magistrat stawia na zdrowie mieszkańców. Trwa projekt dedykowany seniorom. Mogą oni nieodpłatnie zaszczepić się przeciw pneumokokom.

Osoby powyżej 65. roku życia dotknięte przewlekłymi chorobami płuc mogą skorzystać z projektu darmowych iniekcji. Aby móc się zaszczepić wystarczy prócz wskazanego wieku być mieszkańcem Żar. Należy również przedstawić zaświadczenie lekarskie potwierdzając fakt leczenia.
Jak mówi Joanna Harasim inspektor z żarskiego ratusza zaszczepić się można od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 do centrum przy ulicy Strzelców 10:

– Jesteśmy również w trakcie realizowania innych projektów profilaktycznych kierowanych do mieszkańców miasta w różnych grupach wiekowych – dodaje urzędniczka:

Program szczepień seniorów będzie trwał do końca listopada.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku